Lipo Six Pack w Turcji

przewodnik trawienia adbominal 1
Napisany przez Laurence

Wszystko, co muszą Państwo wiedzieć o trawieniu jamy brzusznej w Turcji! Jaka jest średnia cena w Stambule? Nasze porady dotyczące udanego wytrawiania jamy brzusznej w Turcji.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat liposukcji 6 Pack w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Jaka jest cena liposukcji 6 Pack w Turcji?

Średni koszt liposukcji Six Pack w Stambule w Turcji wynosi 2,500 €. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €2,000 do €3,000.

Liposukcja Six Pack2500 €
Liposukcja brzucha2200 €
Liposukcja bioder2400 €
Liposukcja kości łonowej1400 €

Co to jest liposukcja Six Pack?

Liposukcja 6 Pack to liposukcja przeznaczona głównie dla mężczyzn. Podobnie jak tradycyjna liposukcja, liposukcja 6pack wykorzystuje technikę odsysania do usuwania złogów tłuszczu pod skórą.

To, co sprawia, że liposukcja brzucha jest wyjątkowa, to rezultaty, które chce osiągnąć. Liposukcja brzucha jest drugim najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym w Turcji, z ponad 85 000 operacji liposukcji wykonanych w 2021 roku.

W skrócie:

 • Definicja: Liposukcja sześciopaku (lub “wytrawianie brzucha”) to zabieg liposukcji, który ma na celu wyrzeźbienie i poprawę wyglądu talii oraz stworzenie sześciopaku brzucha.
 • Bezpieczeństwo: Ta procedura jest uważana za mało ryzykowną, ale istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak nieregularne kontury, nadmierny obrzęk i infekcja.
 • Wygoda: Grawerowanie brzucha jest zwykle wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, ale wymaga pewnego przestoju na rekonwalescencję. Ważne jest również, aby upewnić się, że zabieg jest wykonywany przez przeszkolonego i akredytowanego chirurga z solidnym doświadczeniem w liposukcji Six Pack.
 • Koszt: Procedura ta zwykle nie jest objęta ubezpieczeniem, a badania wskazują, że jej koszt wynosi od 3 000 do 9 000 euro. Leczenie przez doświadczonego chirurga w Turcji kosztuje średnio około 3,500 €, w porównaniu z 7,000 € w Europie.
 • Skuteczność: Badania nad skutecznością tej procedury są ograniczone. Niewielkie badania wskazują, że do 98% osób jest zadowolonych z wyników.

Zamiast usuwać tłuszcz ze środkowej części ciała tylko po to, aby uzyskać szczuplejszy wygląd, liposukcja brzucha usuwa złogi tłuszczu w zaawansowany i strategiczny sposób. Ten rodzaj liposukcji formuje i kształtuje ścianę brzucha, dzięki czemu mięśnie brzucha wyglądają na bardziej widoczne.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Trochę historii …

Dla osób, które przez lata bezskutecznie próbowały osiągnąć brzuch (słynny 6-pak) poprzez dietę i ćwiczenia, pomysł grawerowania brzucha może być bardzo atrakcyjny.

Grawerowanie brzucha zyskało popularność w latach 90-tych. Od tego czasu nowe technologie umożliwiły chirurgom plastycznym wykonywanie tego typu liposukcji z bardziej spójnymi i przewidywalnymi wynikami. Wyniki są jednak bardzo zróżnicowane i nie wszyscy są z nich zadowoleni.

Idealny kandydat

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, liposukcja dwupakowa niesie ze sobą ryzyko powikłań. Idealnym kandydatem do grawerowania brzucha jest osoba w dobrym stanie zdrowia, która nie pali, nie ma zagrażających życiu problemów zdrowotnych i nie jest otyła.

Grawerowanie brzucha najlepiej nadaje się dla osób, które mają mniej niż 30% idealnej masy ciała, ze zdrowymi mięśniami i skórą. Aby osiągnąć dobre wyniki, należy również wziąć pod uwagę wiek i elastyczność skóry.

Osoby poddające się jakiejkolwiek formie liposukcji powinny być w wystarczająco dobrym stanie zdrowia, aby bezpiecznie poddać się znieczuleniu.

Szacując koszt liposukcji brzucha, proszę nie zapomnieć o uwzględnieniu czasu potrzebnego na rekonwalescencję po zabiegu. Średni czas rekonwalescencji wynosi od 1 do 2 tygodni.

Jeśli jednak ma Pan/Pani pracę, która wymaga bycia na nogach, lub jeśli Pana/Pani rekonwalescencja jest bardziej skomplikowana niż przeciętnie, nierzadko będzie Pan/Pani potrzebował/a dodatkowego czasu.

Jak działa grawerowanie brzucha?

Grawerowanie brzucha, którego nie należy mylić zabdominoplastyką, działa w podobny sposób jak tradycyjna liposukcja, ale istnieje ważna różnica. Złogi tłuszczu, które pokrywają mięśnie brzucha, są ostrożnie odcinane od ciała za pomocą małych nacięć, zwykle w okolicy pępka.

Przy zachowaniu ostrożności, technika ta może pogłębić naturalne bruzdy ciała i sprawić, że mięśnie brzucha staną się bardziej widoczne.

Złogi tłuszczu można również usunąć z boków nad skośnymi mięśniami brzucha, aby zwęzić środek brzucha. Po ustąpieniu obrzęku i zagojeniu się okolicy, powinni Państwo zobaczyć wyraźnie ujędrniony i uwydatniony brzuch.

Operacja grawerowania brzucha

Operacja grawerowania brzucha potrwa średnio około godziny.

 1. W pozycji stojącej lekarz zaznaczy obszary, które zostaną wyrzeźbione i wzmocnione. Państwa brzuch będzie dobrze zarysowany, ale za pomocą flamastra. Gdy oboje będą Państwo zadowoleni z rezultatu, będą Państwo gotowi położyć się i przygotować do operacji.
 2. Następnie na Państwa ciało zostanie nałożony opatrunek piankowy odpowiadający projektowi Państwa ciała. Zostanie Pani poddana znieczuleniu ogólnemu lub miejscowemu, w zależności od Pani preferencji i zaleceń chirurga.
 3. Skóra na brzuchu zostanie znieczulona, a lekarz wykona nacięcia, zwane portami, aby uzyskać dostęp do złogów tłuszczu i je usunąć. Zostanie to wykonane przy użyciu skalpela i pompy kaniulowej (instrumentu, który odprowadza płyn lub złogi tłuszczu). Otwory będą otwarte do końca operacji w celu odprowadzenia tłuszczu, płynu i krwi z ciała.
 4. Następnie Państwa nacięcia zostaną zamknięte i opatrzone. Na środkową część ciała zakładana jest odzież uciskowa, aby przygotować brzuch do gojenia. Opatrunek piankowy, który został nałożony przed operacją, pozostaje pod opatrunkiem uciskowym.
 5. Po usunięciu tkanki tłuszczowej i ustąpieniu znieczulenia będzie Pani/Pan musiała/musiał nosić opatrunek uciskowy do czasu uzyskania zgody chirurga na jego zdjęcie, co zwykle trwa 4-6 tygodni.

Obszary docelowe dla grawerowania brzucha

Grawerowanie brzucha dotyczy wyłącznie talii i brzucha środkowego. Ten rodzaj liposukcji ma największy wpływ na brzuch i mięśnie skośne.

Ryzyko i skutki uboczne

Liposukcja brzucha jest uważana za operację plastyczną niskiego ryzyka. Nie oznacza to jednak, że nie ma ryzyka powikłań i skutków ubocznych.

Najczęstsze skutki uboczne po liposukcji, takie jak wytrawianie brzucha, to:

 • Uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych
 • Przebarwienia skóry
 • Nieregularne gojenie i skórka pomarańczowa
 • Nieregularny obrzęk
 • Nagromadzenie płynów
 • Siniaki lub bóle głowy spowodowane znieczuleniem

Może Pan/Pani również zauważyć ropę lub wydzielinę z operowanego obszaru. Jeśli ropa jest zielonkawa lub żółtawa, proszę skontaktować się z chirurgiem.

Gorączka w dniach następujących po nacięciu brzucha może być również oznaką infekcji. Proszę poinformować chirurga o tych skutkach ubocznych i natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli podejrzewa Pan/Pani infekcję.

Czego należy się spodziewać po nacięciu brzucha?

W 2019 r. tylko trzy opublikowane raporty śledziły wyniki osób, które przeszły grawerowanie brzucha. Wielkość próby w tych badaniach była niewielka, ale osoby, które wzięły w nich udział, były zadowolone z wyników zabiegu.

W badaniu z 2019 r. obejmującym 50 osób, które poddały się zabiegowi, 98% uczestników było zadowolonych z wyników 27 miesięcy po zabiegu.

Powrót do zdrowia po grawerowaniu brzucha zajmuje trochę czasu. Bezpośrednio po zabiegu może być konieczne noszenie odzieży uciskowej, aby upewnić się, że praca chirurga plastycznego uszczelnia się i goi płynnie.

Najprawdopodobniej będzie Pani/Pan w stanie powrócić do większości swoich normalnych czynności dwa tygodnie po zabiegu plastyki powłok brzusznych.

Jedno z badań wykazało, że można wznowić aktywność już po 5 dniach od operacji, ale zalecenia mogą się różnić w zależności od zabiegu.

W każdym przypadku należy unikać zbyt forsownych ćwiczeń, dopóki lekarz nie wyrazi na to zgody. Obejmuje to wszystko, co może skurczyć mięśnie brzucha, takie jak brzuszki.

Po upływie od dwóch do pięciu miesięcy będzie Pani mogła zobaczyć pełne rezultaty operacji podniesienia brzucha. Gdy opuchlizna ustąpi, a skóra zacznie przylegać do nowego kształtu, powinna Pani być w stanie zobaczyć swoje mięśnie brzucha w bardziej widoczny sposób oraz bardziej napięty i ujędrniony brzuch.

Wytrawianie brzucha zapewnia trwałe rezultaty, z kilkoma zastrzeżeniami. Przyrost masy ciała i ciąża mogą zniwelować wyniki tej procedury. Co więcej, naturalny proces starzenia się organizmu oznacza, że z czasem mięśnie brzucha mogą nie być już tak wyraźne i widoczne, jak tuż po zabiegu.

Zdjęcia przed i po zabiegu

Przygotowanie do grawerowania brzucha

Przygotowanie do grawerowania brzucha jest procesem podobnym do przygotowania do tradycyjnej liposukcji. Pierwsza część procesu obejmuje szczegółową konsultację z certyfikowanym chirurgiem plastycznym w Turcji. Omówione zostaną Państwa oczekiwania dotyczące zabiegu, a także wszelkie specjalne środki ostrożności dotyczące typu ciała i kwestii zdrowotnych.

Przez dwa tygodnie przed operacją należy unikać przyjmowania aspiryny, suplementów ziołowych i wszelkich leków, które mogą rozrzedzać krew i zwiększać ryzyko krwawienia. Przed operacją należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach. Może Pani/Panu zostać również zalecone rzucenie palenia, jeśli obecnie Pani/Pan pali.

Przed operacją będzie Pani/Pan musiała/musiał zamówić taksówkę, która zawiezie Panią/Pana do szpitala i z powrotem do domu. Ból i obrzęk są minimalne, ale nadal nie będzie Pani mogła prowadzić samochodu. W przypadku osób poddających się temu zabiegowi w Turcji lub Tunezji, po operacji będzie na Pana/Panią czekać taksówka, która zabierze Pana/Panią z powrotem do hotelu.

Sześciopak VS liposukcja

Wytrawianie brzucha jest podobne do tradycyjnej liposukcji, ponieważ przygotowanie do operacji, czas rekonwalescencji i wymagania dotyczące procedury są bardzo podobne.

Rezultaty wytrawiania brzucha są znacznie większe i bardziej dramatyczne niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Znalezienie usługodawcy przeszkolonego w zakresie tej konkretnej procedury może być również droższe i mniej wygodne.

Wytrawianie brzucha jest uważane za zaawansowaną lub trójwymiarową formę liposukcji, co oznacza, że wyniki są niezwykle specyficzne i ukierunkowane na określone obszary ciała.

Tradycyjna liposukcja nie jest tak dokładna. Oznacza to jednak, że jeśli oparzenie brzucha nie zagoi się prawidłowo lub jeśli ciało zagoi się w niewłaściwy sposób, prawdopodobnie będzie Pan potrzebował operacji korekcyjnej.

W badaniu przeprowadzonym na 512 mężczyznach, którzy poddali się zabiegowi plastyki brzucha, tylko 3 osoby wymagały operacji korekcyjnej.

Potrzebują Państwo 6-pak w Turcji? Znamy znanego profesora chirurga w Stambule, z dość imponującym wskaźnikiem sukcesu. Proszę nie wahać się z nami skontaktować, wypełniając spersonalizowany formularz wyceny.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️