Ceny zapłodnienia in vitro w Hiszpanii

laboratorium zapłodnienia in vitro 1
Napisany przez Laurence

Wszystko, co powinni Państwo wiedzieć o zapłodnieniu in vitro w Hiszpanii! Jaka jest średnia cena w Barcelonie? Nasze porady dotyczące udanego zapłodnienia in vitro w Hiszpanii.

NajlepszaKlinika.com informuje o IVF w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych lekarzy. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena zapłodnienia in vitro w Hiszpanii

Średni koszt zapłodnienia in vitro w Hiszpanii w Barcelonie wynosi €4,500. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 4300 euro do 9300 euro.

PMACeny w Hiszpanii
IVF ICSI4400 euro
IVF ICSI PGD6400 euro
IVF ICSI Dawstwo komórek jajowych5900 euro
IVF ICSI PGD Dawstwo komórek jajowych9300 euro
IVF ICSI PGD Dawstwo nasienia5700 euro
Oddanie nasienia390 euro
Witryfikacja oocytów2900 euro
Sztuczna inseminacja1000 euro
Technika ROPA5000 euro

Czym jest zapłodnienie in vitro?

Zapłodnienie in vitro (IV F) to złożona seria procedur stosowanych w celu wspomagania płodności lub zapobiegania problemom genetycznym i pomocy w poczęciu dziecka.

Podczas zapłodnienia in vitro dojrzałe komórki jajowe są pobierane z jajników i zapładniane plemnikami w laboratorium. Zapłodniona komórka jajowa (zarodek) lub komórki jajowe (zarodki) są następnie przenoszone do macicy. Pełny cykl IVF trwa około trzech tygodni. Czasami etapy te są podzielone na różne części, a proces może trwać dłużej.

Ośrodki leczenia niepłodności w Hiszpanii

Ośrodki leczenia niepłodności w Hiszpanii w Barcelonie mają światowej sławy program zapłodnienia in vitro (IVF) znany z wysokiego wskaźnika powodzenia ciąży. Zapłodnienie in vitro jest najskuteczniejszym sposobem dla par, które mają trudności z zajściem w ciążę.

Aby ciąża nastąpiła w sposób naturalny, plemniki muszą przedostać się przez macicę do jednego z jajowodów, gdzie zapładniają komórkę jajową. Powstały zarodek musi być dobrej jakości, aby doszło do implantacji.

Chociaż proces ten wydaje się prosty, wiele czynników może uniemożliwić wykonanie tych kroków, takich jak niska liczba plemników, uszkodzony lub zablokowany jajowód, uszkodzona lub chora macica lub nieoptymalna produkcja lub jakość komórek jajowych. Gdy plemniki i komórka jajowa nie mogą spotkać się same, lub jakość komórki jajowej lub nasienia jest niższa niż pożądana, IVF może być opcją.

Podczas zapłodnienia in vitro komórki jajowe są pobierane z jajników – lub mogą być użyte komórki jajowe dawczyni – i zapładniane plemnikami pozyskanymi od partnera lub dawcy. Powstały w ten sposób zarodek jest umieszczany w macicy, gdzie idealnie się zagnieżdża i tworzy ciążę.

Przed rozpoczęciem leczenia osoby poddające się IVF muszą wziąć udział w sesji orientacyjnej prowadzonej na miejscu przez nasz personel pielęgniarski. Partnerzy są również zachęcani do wzięcia udziału w tej sesji. Oprócz udziału w sesji osobistej, mogą Państwo również zapoznać się z naszym programem orientacyjnym.

LeczenieCeny
Zapłodnienie in vitro (własne komórki jajowe)4400 euro
Dawstwo komórek jajowych (wyłączny dawca)5900 euro
Embrioskop360 euro
Pierwsza konsultacja (koszt uzyskania przychodu)130 euro
Zamrożenie plemników200 euro

Oto kroki związane z zapłodnieniem in vitro w Hiszpanii:

1. Wywołanie owulacji

W typowym cyklu menstruacyjnym jajniki co miesiąc uwalniają komórkę jajową. W ramach przygotowań do zapłodnienia in vitro, leki na płodność zwane gonadotropinami są podawane codziennie, aby stymulować jajniki do dojrzewania wielu komórek jajowych w ciągu miesiąca cyklu leczenia. Jeśli dojrzeje więcej komórek jajowych, można je pobrać i wykorzystać. Najczęściej zwiększa to szanse na zapłodnienie i ostatecznie ciążę.

2. pobranie komórek jajowych (oocytów)

Gdy jajeczka, znane również jako oocyty, są gotowe do usunięcia z organizmu, w Centrum Płodności przeprowadzana jest procedura w lekkiej sedacji. Korzystając z wizualizacji ultrasonograficznej, lekarz wprowadza igłę przez ścianę pochwy do jajników. Podczas wszystkich zabiegów obecny jest anestezjolog

Po pobraniu komórek jajowych są one zapładniane plemnikami w laboratorium embriologicznym. Wskaźniki powodzenia różnią się w zależności od wieku pacjentki, reakcji na leki oraz jakości uzyskanych komórek jajowych i zarodków.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów chirurgicznych w Hiszpanii, pobieranie komórek jajowych wiąże się z ryzykiem, które należy omówić z lekarzem.

3. Zapłodnienie w laboratorium

Gdy jajeczka dotrą do laboratorium embriologicznego, technicy laboratoryjni analizują je w celu określenia ich dojrzałości, a następnie umieszczają je w inkubatorze w środowisku podobnym do tego, jakie panuje w organizmie. W większości przypadków plemniki łączą się z komórkami jajowymi i dochodzi do naturalnego zapłodnienia.

W sytuacjach, w których czynnikiem jest niska liczba plemników lub niska ruchliwość plemników, pojedynczy plemnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do każdej dojrzałej komórki jajowej w procesie zwanym wewnątrzcytoplazmatycznym wstrzyknięciem plemnika (ICSI).

Po połączeniu komórki jajowej i plemnika potrzeba około 18 godzin, aby stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia i kolejnych 2 do 4 dni, aby ustalić, czy zarodek rozwija się optymalnie. Zarodki zwykle pozostają w laboratorium przez pięć dni.

W 80% przypadków na tym etapie przeprowadzane są genetyczne badania przesiewowe przedimplantacyjne (PGS) utworzonych zarodków w celu oceny integralności chromosomalnej utworzonych zarodków.

4. Transfer zarodka

Aby przygotować się do transferu zarodka, lekarz omawia liczbę utworzonych zarodków i jakość każdego z nich. Klasyfikacja jest narzędziem wykorzystywanym przez lekarzy i embriologów do określenia, które zarodki należy przenieść i kiedy. Jednym z celów Centrum Płodności jest ograniczenie liczby transferowanych zarodków w celu ograniczenia liczby porodów mnogich. W ponad 60% transferów zarodków w macicy umieszczany jest pojedynczy zarodek.

Transfer zarodków w Barcelonie jest prostą techniką i rzadko wymagane jest znieczulenie lub sedacja. Długi, cienki cewnik zawierający ustaloną liczbę zarodków wraz z niewielką ilością płynu jest wprowadzany przez szyjkę macicy do macicy, gdzie zarodek lub zarodki są uwalniane. Jednocześnie wykonywane jest USG jamy brzusznej w celu zapewnienia optymalnego umiejscowienia w macicy.

Po transferze zarodka zaleca się ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej przez kilka dni.

Po transferze zarodka

Po zakończeniu transferu zarodka blastocysty mija około dziewięciu dni, zanim możliwe będzie wykrycie ciąży. W kolejnych dniach po transferze zarodek przechodzi następujące zdarzenia

  • Dzień 1: Blastocysta zaczyna wyłaniać się ze swojej otoczki.
  • Dzień 2: Blastocysta nadal wyłania się z otoczki i zaczyna przylegać do macicy.
  • Dzień 3: Blastocysta przyczepia się głębiej do ściany macicy, rozpoczynając implantację.
  • Dzień 4: Implantacja jest kontynuowana.
  • Dzień 5: Implantacja jest zakończona. Komórki, które ostatecznie staną się łożyskiem i płodem, zaczęły się rozwijać.
  • Dzień 6: Ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG), hormon sygnalizujący trwającą ciążę, zaczyna przedostawać się do krwiobiegu.
  • Dni 7 i 8: Płód nadal się rozwija, a hCG jest nadal wydzielane.
  • Dzień 9: Poziom hCG jest teraz wystarczająco wysoki we krwi matki, aby umożliwić wykrycie ciąży za pomocą testu krwi.

Zamrażanie lub kriokonserwacja zarodków

Zarodki są kriokonserwowane lub zamrażane z różnych powodów. W tradycyjnym procesie IVF często powstaje więcej zarodków niż można przenieść do macicy w jednym cyklu. Jeśli nieprzeniesione zarodki mają akceptowalną jakość, można je zamrozić i przechowywać do późniejszego wykorzystania. Zarodki są również zamrażane po przejściu przedimplantacyjnych badań genetycznych. Ponadto, zamrażanie zarodków jest dla ludzi sposobem na opóźnienie posiadania dzieci do bardziej odpowiedniego momentu w ich życiu.

Kriokonserwacja zarodków zmniejsza potrzebę wielokrotnej stymulacji jajników. Zamiast IVF, przyszłe cykle mogą być transferami zarodków, które są mniej trudne, zarówno fizycznie, jak i finansowo.

Złożone rodzaje zapłodnienia in vitro w Barcelonie

Ośrodki leczenia niepłodności w Barcelonie uznają zapłodnienie in vitro za “skomplikowane”, jeśli poprzednie próby zakończyły się niepowodzeniem, jeśli liczba lub ruchliwość plemników jest bardzo niska lub jeśli jakość powstałych zarodków jest niska. Ten ostatni powód może być spowodowany wieloma czynnikami; najczęściej jest to związane z zaawansowanym wiekiem matki, ale może być również spowodowane zaburzeniami endokrynologicznymi, takimi jak zespół policystycznych jajników. Gdy bardzo poważna niepłodność męska wymaga chirurgicznej ekstrakcji plemników, jest to również uważane za złożony rodzaj IVF.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️