Tummy Tuck w Turcji

nagroda za plastykę brzucha indyk 1
Napisany przez Émilie

Znany również jako abdominoplastyka lub plastyka brzucha, Tummy Tuck w Turcji to zabieg chirurgiczny mający na celu stworzenie stonowanego, jędrnego i płaskiego brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu.

NajlepszaKlinika.com informuje o zabiegu plastyki brzucha w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena Tummy Tuck w Turcji

Średni koszt plastyki brzucha w Turcji w Stambule wynosi €3,400. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od 3100 euro do 3700 euro. Cena ta obejmuje hotel, taksówkę, tłumacza, operację, leki i odzież uciskową. Pobyt w Stambule trwa 7 dni, z 1 nocą hospitalizacji.

ProceduraCena Turcja
Tummy Tuck3400 €

Co to jest plastyka brzucha?

Zabieg plastyki brzucha usuwa nadmiar skóry i tłuszczu oraz napina mięśnie ściany brzucha.

Znany również jakoabdominoplastyka lub plastyka brzucha, Tummy Tuck w Turcji to zabieg chirurgiczny w Turcji w Stambule, który ma na celu stworzenie stonowanego, jędrnego i płaskiego brzucha poprzez usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu. Ma on zarówno korzyści kosmetyczne, jak i medyczne, ponieważ może napiąć mięśnie brzucha, przywrócić kontur brzucha, poprawić postawę, skorygować przepukliny i zmniejszyć nietrzymanie moczu.

Tommy Tuck jest odpowiedni dla osób, które chcą usunąć nadmiar skóry z powodu znacznej utraty wagi, starzenia się lub ciąży. Jednak nie każdy może poddać się plastyce brzucha. Turecki chirurg w Stambule może zabronić Pani poddania się zabiegowi, jeśli planuje Pani zrzucić dużo kilogramów, jeśli chce Pani zajść w ciążę w przyszłości, jeśli Pani wskaźnik masy ciała (BMI) przekracza 30, jeśli pali Pani papierosy, jeśli cierpi Pani na poważną chorobę przewlekłą i jeśli przeszła już Pani operację brzucha, po której pozostały blizny.

Musi Pani zrozumieć, że plastyka brzucha nie jest alternatywą dla utraty wagi lub odpowiedniego programu ćwiczeń. Chociaż wyniki są w dużej mierze trwałe, utrzymanie pozytywnego wyniku będzie wymagało od Pani przyjęcia zdrowszego stylu życia.

Co więcej, ten rodzaj zabiegu to nie to samo co liposukcja. Plastyka brzucha to poważna operacja i nie każdy, kto chce się jej poddać, jest dobrym kandydatem. Ogólnie rzecz biorąc, ten konkretny rodzaj zabiegu jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w dobrym stanie zdrowia. Jest również odpowiedni dla kobiet, które przeszły więcej niż jedną ciążę, a także dla mężczyzn i kobiet, którzy byli wcześniej otyli i nadal mają nadmiar tłuszczu i luźną skórę wokół brzucha.

Jeśli są Państwo otyli, zaleca się odłożenie zabiegu Tommy Tuck na później:

  • Myśli Pani ozajściu w ciążę – może Pani rozważyć ten zabieg po zakończeniu rodzenia dzieci. Abdominoplastyka napina mięśnie pionowe, a przyszłe ciąże mogą ponownie rozdzielić te mięśnie.
  • Planuje Pani schudnąć – plastykę brzucha należy wykonać po zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Przygotowując się do zabiegu plastyki brzucha w Turcji, należy skonsultować się z tureckim chirurgiem. Podczas tej konsultacji zostanie Pani zapytana o pożądane rezultaty i cele. Ponadto chirurg omówi również następujące opcje:

  • Częściowa abdominoplastyka (mini-abdominoplastyka) – jest przeznaczona dla osób, które mają złogi tłuszczu poniżej pępka. Ten rodzaj plastyki brzucha trwa zwykle około dwóch godzin, w zależności od przypadku.
  • Pełna abdominoplastyka – w tym typie zabiegu nacięcie jest zwykle wykonywane od jednej kości biodrowej do drugiej, zgodnie z konturem skóry, tkanek i mięśni zgodnie z wymaganiami. Konieczne będzie również przesunięcie pępka pacjenta; pacjenci muszą również mieć drenaż rurowy pod skórą przez kilka dni.

Przed operacją pacjent może zostać poproszony o wykonanie następujących czynności:

  • Proszę rzucić palenie na dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po operacji.
  • Proszę spożywać dobrze zbilansowane, pełnowartościowe posiłki.
  • Proszę zaprzestać przyjmowania niektórych leków przed i po operacji (leki na receptę, leki ziołowe i suplementy)

Operacja plastyki brzucha w Turcji trwa od 1 do 5 godzin. Podczas operacji zostanie Pani również podane znieczulenie ogólne, co oznacza, że przez cały czas będzie Pani spała.

Jak długo trzeba pozostać po operacji plastyki brzucha w Turcji?

W zależności od zakresu plastyki brzucha może być konieczne pozostanie w szpitalu na noc lub opuszczenie szpitala tego samego dnia. Ponieważ jednak konieczne będzie poddanie się badaniom kontrolnym i umożliwienie organizmowi wygojenia się, należy pozostać w Turcji przez co najmniej 7 dni po opuszczeniu szpitala. Chirurg sprawdzi Pana/Pani ogólny stan zdrowia i usunie szwy podczas badań kontrolnych.

Jaki jest czas rekonwalescencji?

Okres rekonwalescencji po plastyce brzucha w Turcji zależy od różnych czynników, takich jak ogólny stan zdrowia, waga i wiek. Ogólnie rzecz biorąc, może Pan/Pani wrócić do pracy (jeśli Pana/Pani praca nie wymaga dużej aktywności fizycznej) i wykonywać lekkie ćwiczenia (takie jak spacery) w ciągu dwóch do trzech tygodni od operacji. Być może będzie Pan(i) musiał(a) odczekać około 6-8 tygodni, zanim będzie Pan(i) mógł(a) wznowić zwykłe czynności, w tym energiczne. Pana/Pani ciało będzie się jednak goić jeszcze przez kilka miesięcy, więc najlepiej jest zachować spokój do czasu, aż chirurg pozwoli Panu/Pani powrócić do pełnej aktywności.

Opieka pooperacyjna w Stambule

Chirurg przekaże Pani/Panu szczegółowe instrukcje dotyczące dalszego postępowania. Aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji, ważne jest, aby ściśle ich przestrzegać. Instrukcje te mogą obejmować ograniczenia (takie jak zakaz spożywania alkoholu i nikotyny), lekkie ćwiczenia i zdrową dietę. Chirurg poinformuje również, jak znaleźć optymalną pozycję do odpoczynku, aby zapewnić wygodę podczas rekonwalescencji. Ważne jest, aby po operacji poruszać się i wykonywać lekkie ćwiczenia, aby utrzymać krążenie krwi i zmniejszyć ryzyko zakrzepów krwi.

Aby utrzymać rezultaty zabiegu plastyki brzucha, należy stosować zbilansowaną dietę i regularnie ćwiczyć przez co najmniej 30-60 minut dziennie. Należy również ograniczyć spożycie alkoholu. Utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia jest niezbędne dla uzyskania trwałych rezultatów.

Wskaźnik powodzenia plastyki brzucha

Większość pacjentów poddających się plastyce brzucha zgłasza pozytywne wyniki. Tylko u około 3,1% osób wystąpiły powikłania po operacji. Jednakże, mimo że odsetek powodzeń jest wysoki, należy mieć świadomość, że zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań, w tym obrzęk (gromadzenie się płynu pod skórą), nieoczekiwane blizny, słabe gojenie, uszkodzenie tkanek, krwawienie, infekcję, reakcję alergiczną na środek znieczulający i zmiany w odczuwaniu skóry. Dlatego tak ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami chirurga, ponieważ zmniejszy to ryzyko powikłań.

Alternatywy dla plastyki brzucha

Chociaż istnieją niechirurgiczne opcje, które można rozważyć jako alternatywę dla tego rodzaju procedury leczenia w Stambule, należy pamiętać, że te alternatywy nie zapewnią Państwu takich samych rezultatów jak plastyka brzucha. Te niechirurgiczne alternatywy skutkują jedynie ograniczonym napięciem skóry i niewielką redukcją tkanki tłuszczowej.

CoolSculpting – w tej procedurze komórki tłuszczowe zostaną zamrożone i ostatecznie wyeliminowane przez organizm. Rezultaty są zwykle widoczne po kilku tygodniach, a ostateczne efekty pojawiają się zwykle w ciągu trzech miesięcy.

SculpSure – w przeciwieństwie do CoolSculpting, SculpSure wykorzystuje wiązkę lasera do zabijania komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu laser zostanie użyty do podgrzania komórek tłuszczowych, aż do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Po uszkodzeniu komórek tłuszczowych zostaną one ostatecznie usunięte przez układ limfatyczny organizmu. Podobnie jak w przypadku CoolSculpting, aby zobaczyć pełne wyniki, potrzeba około trzech miesięcy.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Émilie

Nazywam się Emilie Gervais i mieszkam w Stambule, w Turcji. Jestem pisarką medyczną z rozległą wiedzą naukową i ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach nad rakiem i biologii molekularnej. Mam doświadczenie w organizacji kongresów i zarządzaniu projektami. Potrafię przekazywać złożone koncepcje medyczne i naukowe różnym odbiorcom za pośrednictwem różnych mediów, w tym tej strony internetowej jako forum dla moich tekstów.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️