Ptoza piersi w Turcji

opadanie piersi cena Turcja 1 1
Napisany przez Laurence

Opadanie piersi jest częścią zmiany wyglądu, której doświadcza większość kobiet, zwłaszcza wraz z wiekiem. Na ogół jest to całkowicie naturalna zmiana. Jednak niektóre kobiety nie chcą mieć obwisłych piersi. Wówczas możliwe jest skorygowanie obwisłych piersi za pomocą chirurgii plastycznej.

NajlepszaKlinika.com dostarcza informacji na temat opadania powiek w Turcji i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów . Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Cena podniesienia piersi w Turcji

Średni koszt powiększenia piersi w Stambule w Turcji wynosi €2,300. W zależności od Państwa potrzeb, cena może wahać się od €2,000 do €2,600.

ProceduraCena Turcja
Opadanie piersi2300 €

Co to jest opadanie piersi?

Opadające piersi są częścią zmiany wyglądu, której doświadcza większość kobiet, zwłaszcza wraz z wiekiem. Na ogół jest to całkowicie naturalna zmiana. Jednak niektóre kobiety nie chcą mieć obwisłych piersi.

Termin medyczny określający obwisłe piersi to opadanie piersi. Dostępnych jest wiele informacji na temat tego, co przyczynia się (lub nie) do zwiotczenia piersi. Niektóre z nich są prawdziwe, inne fałszywe.

Niezależnie od przypadku, istnieją sposoby na zapobieganie i poprawę wyglądu obwisłych piersi.

Co powoduje opadanie piersi?

Ogólnie rzecz biorąc, z wiekiem więzadła piersi (zwane więzadłami Coopera) wydłużają się z czasem i wymagają opadania piersi lub liftingu piersi. Zwykle jest to spowodowane grawitacją, ale mogą być również zaangażowane inne czynniki.

Informacje na temat przyczyn – lub nie – zwiotczenia piersi mogą być sprzeczne. Na szczęście niektórzy eksperci jednogłośnie zgadzają się co do głównych przyczyn.

Rzeczywiste przyczyny opadania piersi są następujące:

 • Starzenie się
 • Niedobór kolagenu
 • Niedobór estrogenu
 • Ciężkość
 • Wysoki wskaźnik masy ciała
 • Zwiększony rozmiar piersi
 • Menopauza
 • Ciąża mnoga
 • Szybka utrata masy ciała, po której następuje przyrost masy ciała (lub odwrotnie)
 • Palenie tytoniu

Przeczytaj także: Metamorfoza mamy w Turcji

Inne przyczyny obwisłych piersi :

 • Karmienie piersią
 • Nie noszenie biustonosza
 • Noszenie niewłaściwego biustonosza

Utrata elastyczności skóry spowodowana starzeniem się jest najczęstszą przyczyną obwisłych piersi. Innym czynnikiem jest palenie tytoniu, które przyspiesza starzenie się, a tym samym przyczynia się do zwiotczenia piersi, czasami nawet we wcześniejszym okresie życia.

Ciąże mnogie są kolejną przyczyną, ale karmienie piersią już nie. Zmiany hormonalne zwężają i poszerzają przewody mleczne z każdą ciążą, co może prowadzić do zwiotczenia tkanki. Gwałtowne zmiany wagi przed i po ciąży mogą pogorszyć tę sytuację.

Większe piersi są bardziej narażone na zwiotczenie, ponieważ większa masa piersi jest bardziej podatna na grawitację.

Jednak wybór karmienia piersią nie ma wpływu na jędrność piersi. Powszechnie uważa się, że karmienie piersią rozciąga tkankę piersi i powoduje zwiotczenie.

Zobacz także: Redukcja piersi w Stambule

Jak można zapobiegać lub leczyć opadanie piersi?

Czy chce Pani zmniejszyć ryzyko obwisłych piersi lub poprawić ich jędrność? Oto kilka rzeczy, które może Pani zrobić.

Utrzymywanie prawidłowej masy ciała

Nie musi Pani koniecznie tracić lub przybierać na wadze. Zamiast tego należy utrzymywać stałą wagę na poziomie, który jest dla Pani zdrowy. Może to zapobiec obwisaniu piersi i sprawić, że będą one jędrniejsze.

Proszę znaleźć dobrze dopasowany, wygodny biustonosz

Dotyczy to w szczególności treningów, takich jak jogging. Podtrzymujący biustonosz sportowy (formowane miseczki) może ograniczyć ruchy piersi. Jedno z badań sugeruje, że ruch piersi spowodowany ćwiczeniami prowadzi do rozciągania i zwiotczenia, ale potrzebne są dalsze badania.

To samo badanie sugeruje, że gdy Pani nie ćwiczy, niekoniecznie potrzebuje Pani biustonosza, aby zapobiec obwisaniu piersi. W rzeczywistości noszenie stanika w niewłaściwym rozmiarze może mieć bardziej negatywne skutki niż nienoszenie go wcale.

Palenie papierosów

Palenie przyspiesza proces starzenia się. Starzenie się prowadzi do utraty jędrności tkanek, szczególnie w więzadłach piersi. Palenie w szczególności przyspiesza starzenie się poprzez niszczenie elastyny, białka, które pomaga skórze zachować elastyczność.

Test hormonalny

Spadek hormonu estrogenu, który zwykle występuje w okresie menopauzy, może być związany z redukcją kolagenu w tkankach. Znalezienie zdrowych sposobów na zwiększenie poziomu estrogenu (na przykład za pomocą fitoestrogenów lub suplementów) może poprawić kształt i formę piersi.

Proszę porozmawiać z lekarzem i poddać się badaniom przed próbą zwiększenia poziomu estrogenu.

Unikanie ciąży

Jeśli chęć zachowania wyglądu piersi jest większa niż chęć powiększenia rodziny, proszę rozważyć unikanie ciąży. Wiarygodne badania pokazują, że im częściej kobieta jest w ciąży, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miała obwisłe piersi.

Trening mięśni piersiowych

Chociaż w samej klatce piersiowej nie ma mięśni, można pracować nad mięśniami znajdującymi się pod nią. Mięśnie te nazywane są głównymi mięśniami piersiowymi. Niektóre treningi są na nie ukierunkowane i mogą w naturalny sposób wzmocnić piersi.

Chirurgia plastyczna w Turcji

Wiele różnych procedur chirurgicznych może leczyć opadanie piersi w Turcji, takie jak implanty piersi. Mogą one pomóc nadać piersiom bardziej młodzieńczy i jędrny wygląd. Jest to droga opcja, ale dająca najbardziej spektakularne rezultaty. Chirurgia kosmetyczna w Turcji jest skutecznym rozwiązaniem dla Ciebie, w tym lifting piersi w Stambule.

Jak długo trwa pobyt w szpitalu?

Długość pobytu w szpitalu: od 1 do 2 dni.
Często wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Pacjenci mogą zostać wypisani tego samego dnia.

Koszt podniesienia piersi w Turcji

Średnia cena powiększenia piersi w Turcji w Stambule wynosi 1,900 €, przy minimalnej cenie 1,600 € i maksymalnej cenie 2,200 €.

Przed zabiegiem

 • Zgodnie z zaleceniami przeprowadzana jest regularna kontrola przedoperacyjna.
 • Konsultacja z anestezjologiem odbędzie się nie później niż 48 godzin przed operacją.
 • Oprócz zwykłych badań przedoperacyjnych zalecana jest ocena radiologiczna piersi (mammografia, USG).
 • Konieczne może być zaprzestanie przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych, zwłaszcza jeśli występują powiązane czynniki ryzyka (otyłość, zły stan żył, zaburzenia krzepnięcia).
 • Na 10 dni przed operacją należy zaprzestać palenia tytoniu.
 • Przez 10 dni po operacji nie należy przyjmować żadnych leków zawierających aspirynę.
 • Rodzaj znieczulenia: Jest to znieczulenie ogólne, podczas którego jest Pani/Pan całkowicie uśpiona/y.
 • Warunki hospitalizacji: Zazwyczaj konieczny jest jeden do trzech dni pobytu w szpitalu. Jednak w niektórych przypadkach operacja może zostać przeprowadzona w trybie ambulatoryjnym, tzn. zostanie Pan/Pani wypisany/a tego samego dnia po kilkugodzinnej obserwacji.

Na czym polega operacja?

 • Każdy chirurg stosuje własną technikę, którą dostosowuje do każdego przypadku, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 • Pod koniec operacji zakładany jest elastyczny bandaż w kształcie biustonosza.
 • W zależności od chirurga i zakresu mastopeksji, zabieg może trwać od półtorej do trzech godzin.

Po zabiegu

 • Konsekwencje pooperacyjne nie są na ogół bardzo bolesne i wymagają jedynie prostych środków przeciwbólowych.
 • Opuchlizna (obrzęk) i zasinienie piersi są powszechne, podobnie jak dyskomfort podczas podnoszenia ramion.
 • Pierwszy opatrunek jest usuwany po 24 do 48 godzinach i zastępowany lżejszym. Opatrunek będzie zakładany regularnie aż do zakończenia rekonwalescencji.
 • Pacjentka jest wypisywana 24 do 48 godzin po operacji i ponownie widziana na konsultacji dwa do trzech dni później. Następnie zakłada się biustonosz, aby zapewnić dobre podtrzymanie.
 • Zaleca się noszenie biustonosza przez około miesiąc, w dzień i w nocy, podczas operacji.

Proszę znaleźć najlepszą klinikę zajmującą się opadaniem powieki piersi w najlepszej cenie w Turcji

Każdego roku prawie 11 milionów pacjentów podróżuje za granicę w poszukiwaniu opieki medycznej. Rozpocznij swój pobyt medyczny w Turcji, prosząc o wycenę. Nasz zespół obsługi klienta pomoże Państwu znaleźć klinikę w Turcji lub Tunezji, która najlepiej spełnia Państwa potrzeby.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

O autorze

Laurence

Nazywam się Laurence Tung. Jestem pisarzem medycznym z wiedzą naukową w kilku dziedzinach. Ostatnio zajmowałem się takimi obszarami terapeutycznymi jak reumatologia i hipercholesterolemia. Mam również doświadczenie w genomice, epigenetyce, biologii molekularnej i biochemii. Pomagam tej stronie publikować wysokiej jakości artykuły na temat turystyki medycznej.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️