Bichektomia w Hiszpanii

chirurgia gra z hiszpanią 1

Bichektomia to zabieg chirurgiczny wykonywany w Hiszpanii w celu wyszczuplenia policzków. Nadaje on twarzy bardziej harmonijny wygląd. Osoby o okrągłej twarzy, które chcą zmienić kształt owalu, mogą zdecydować się na bichektomię. Ceny bichektomii są bardziej atrakcyjne w Hiszpanii. Oto, co obejmuje bichektomia i dlaczego warto wybrać Hiszpanię, aby ją wykonać.

NajlepszaKlinika.com informuje o bichektomii w Hiszpanii i pomaga zarezerwować operację u wykwalifikowanych chirurgów. Treści te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie mają na celu zastąpienia porady lekarza.

Ile kosztuje bichektomia w Hiszpanii?

Koszt bichektomii w Hiszpanii wynosi 1400 euro. W zależności od Państwa potrzeb, pobyt medyczny all-inclusive może wynosić od 1300 do 1500 euro.

Bichektomia – piłka Bichata1400 €

Ceny bichektomii są bardziej atrakcyjne w Hiszpanii. Oto, co obejmuje bichektomia i dlaczego warto wybrać Hiszpanię, aby ją wykonać.

Definicja bichektomii

Bichektomia to operacja mająca na celu zmniejszenie kulek Bichata. Są to struktury tłuszczowe zlokalizowane na policzkach, pomiędzy kością policzkową a szczęką. W zależności od osoby są one mniej lub bardziej rozwinięte i nadają policzkom zaokrąglony wygląd.

Usunięcie tych ciał tłuszczowych znacznie poprawia rysy twarzy. Policzki są głębsze, kości policzkowe bardziej widoczne, a kąty żuchwy lepiej zdefiniowane. Dzięki temu twarz jest bliższa dzisiejszym standardom piękna.

Bichektomia to szybki i prosty zabieg chirurgiczny. Nie pozostawia widocznych blizn, ponieważ chirurg usuwa nadmiar tłuszczu z wewnętrznej strony policzków. Co więcej, operacja wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych i w znieczuleniu miejscowym. Jest więc wiele zalet tej operacji. Bichektomia jest również często wykonywana w świecie modelingu, gdzie wyrzeźbione twarze są wysoko cenione.

Dla kogo przeznaczona jest bichektomia?

Bichektomia jest wskazana dla osób, które żałują, że mają zbyt okrągłą twarz lub duże policzki. Zabieg jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Bichektomia jest zatem wskazana dla osób, które chcą :

  • Zmniejszyć objętość policzków;
  • Poprawić definicję policzków;
  • Udoskonalić swoją twarz.

Z drugiej strony, zabieg nie jest zalecany dla osób z nadmiernie wychudzoną twarzą. Ponadto w przypadku pacjentów z dużą nadwagą, którzy chcą schudnąć, zaleca się przejście do fazy odchudzania przed podjęciem decyzji o bichektomii, ponieważ utrata masy ciała może wpłynąć na rozmiar kulek Bichata, a tym samym na rysy twarzy.

Bichektomia nie jest objęta francuskim systemem ubezpieczeń społecznych.

Procedura bichektomii

Bichektomia jest zazwyczaj wykonywana przez chirurga szczękowo-twarzowego. Specjalista ten posiada dogłębną wiedzę na temat anatomii twarzy i często jest przeszkolony w zakresie techniki bichektomii.

Chirurg przeanalizuje Państwa twarz, sprawdzając, czy dokonali Państwo właściwego wyboru i czy bichektomia jest zgodna z Państwa życzeniami estetycznymi. Sfotografuje również Pana/Pani twarz i szczegółowo wyjaśni przebieg operacji.

Przed i po operacji należycałkowicie zap rzestać palenia tytoniu. Podobnie, zabronione jest przyjmowanie aspiryny w ciągu tygodnia poprzedzającego usunięcie kulek Bichata, ponieważ zwiększa to ryzyko krwotoku i krwiaka.

Bichektomia to lekki zabieg trwający od 30 do 45 minut. Wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych.

W jamie ustnej podaje się znieczulenie miejscowe. Jeśli Pan/Pani woli, operacja może być również przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym.

Chirurg wykonuje jednocentymetrowe nacięcie wewnątrz policzka, powyżej górnych zębów trzonowych. Dzięki temu blizny będą całkowicie niewidoczne i ukryte w jamie ustnej. Kulki tłuszczowe tworzące kule Bichata są identyfikowane, a ich nadmiar, który tworzy zaokrąglenie policzków, jest usuwany.

Nigdy nie jest to całkowite usunięcie. Nacięcia są następnie zszywane szwami wchłanialnymi. Opuści Pan/Pani klinikę bez opatrunku; szwy te same się wchłoną.

Środki ostrożności po bichektomii

Podobnie jak w przypadku każdej operacji, bichektomia wymaga przestrzegania pewnych zasad po operacji, aby zapewnić sprawny przebieg procesu gojenia.

Po operacji zaleca się przykładanie lodu do policzków w celu zmniejszenia obrzęku. Pojawiający się obrzęk może być znaczny nawet przez 7 dni, a ta wskazówka ogranicza dyskomfort. Zaleca się również spanie z uniesioną głową i unikanie zbyt ciepłych pomieszczeń.

Ból nie jest silny; wystarczą zwykłe środki przeciwbólowe, aby ustąpił. Chirurg przepisze również antybiotyki, które należy przyjmować przez 5 do 7 dni. W każdym przypadku powrót do zdrowia jest szybki i można powrócić do normalnej aktywności w ciągu 2 lub 3 dni, chyba że obrzęk jest nieprzyjemny.

Przez 3 dni pacjenci powinni spożywać mieszane lub płynne pokarmy. Przez dwa dni należy unikać gorących potraw. Po każdym posiłku należy szczotkować zęby szczoteczką o miękkim włosiu. Pacjenci powinni również płukać usta przez dwa tygodnie, aż do całkowitego wygojenia. Palenie tytoniu jest również zabronione przez miesiąc po bichektomii.

Rezultat operacji jest widocznypo około 6 tygodniach, po ustąpieniu obrzęku. Pacjenci z jędrniejszą, grubszą skórą zobaczą ostateczny rezultat po trzech miesiącach.

Ile kosztuje bichektomia w Hiszpanii?

Koszt operacji w Hiszpanii jest niższy i wynosi średnio 1 400 EUR. Ceny różnią się w zależności od tego, czy konsultacja przedoperacyjna jest wliczona w cenę, a także od znieczulenia i kontroli pooperacyjnych. Warto pamiętać, że wyniki tej operacji utrzymują się przez całe życie, w przeciwieństwie na przykład do zastrzyków.


Jeśli mają Państwo trudności z podjęciem decyzji, możemy pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanej operacji po obniżonej cenie.

Skorzystaj z BEZPŁATNEJ oceny!

Na żądanie i
bez żadnych zobowiązań z Twojej strony.

100% bezpłatna konsultacja. Analizujemy Twoją sytuację, potrzeby i oczekiwania. Oszacujemy budżet potrzebny na : Lot + Hotel + Taxi + Leczenie.

Przez cały czas zachowujesz pełną kontrolę nad procesem. Całkowity spokój ducha.

‍👩‍⚕ UZYSKAJ BEZPŁATNĄ WYCENĘ ➡️